طیف وسیع آبی در دکوراسیون
,

طیف وسیع آبی در دکوراسیون

image_pdfimage_print

طیف وسیع آبی در دکوراسیون

بیش تر طراحان استفاده از رنگ آبی در دکوراسیون نشیمن را مناسب نمی دانند و به نظر آن ها باید در نشیمن رنگ های گرم مانند نارنجی یا بژ را به کار ببرند ولی تُن آبی لاجوردی رنگ بسیار زیبایی برای دکوراسیون نشیمن می تواند باشد به خصوص اگر کنار آن رنگ سفید هم به کار رود. تنها نکته ای که باید توجه کنید وقتی یک رنگ آبی را انتخاب کردید فقط همان را استفاده نکنید، تَن های دیگری از آبی را هم انتخاب کنید. اگر سالن نشیمن شما کوچک است نباید از رنگ آبی تیره استفاده کنید، باید تُن روشن آبی را به کار ببرید تا سالن شما را بزرگتر جلوه دهد.  آبی واقعا باعث می شود تا منزل شما بی همتا شود. از آبی تیره تا روشن و آبی آسمانی آنچه که باید به یاد داشته باشید این است که بیش از حد از رنگ استفاده نکنید. از یک یا در نهایت اگر کاملا مطمئن هستید دو سایه استفاده کنید.طراحی اتاق به رنگ آبی مانند انتخاب رنگ مگلونیا برای اتاق ساده نخواهد بود اما وقتی به درستی انتخاب کنید نتیجه اش را می گیرید. آبی تیره همیشه در اتاق های کوچک مناسب نیست. با این حال، اگر نور طبیعی زیاد دارید و فضای کافی نیز دارید آبی دریایی به اتاق نشیمن تان ظاهری خیره کننده می دهد. دیوارهایتان را رنگ کنید اما پیشنهاد نمی شود همان رنگ آبی را در سقف یا کف استفاده نمایید. این قسمت ها را سفید نمایید. دیوارهای آبی تیره را با یکی از عناصر اثاثیه ست کنید. اتاق را با پارچه های سفید یا یک قالیچه سفید و یا مبل کرمی جلوه روشن ببخشید. در ایران میز مشخصات و قیمت سرویس خواب یک نفره را نیز مشاهده کنید.

طیف وسیع آبی در دکوراسیون

برای استفاده ظریف از آبی در یک فضای نشیمن خانگی باید این رنگ را فقط برروی دیوارها استفاده نموده و سپس با انتخاب اثاثیه در کل اتاق انعکاس دهید.رنگ کردن دیوار به رنگ آبی خوب است اما می توانید از کاغذ دیواری مناسب نیز استفاده کنید.اگر اثاثیه تان سبک سفید و آبی دارند ایده ی خوبی است تا آن را در انتخاب کاغذ دیواری تان نشان دهید. همه ی اثاثیه نباید آبی باشد. می توانید رنگ آبی را با چند روکش کوسن کامل کنید.اگر دیوراهایتان با ستون از هم جدا میشوند چرا بخشی از آن را فقط آبی نکنید؟ ترکیب آبی آسمانی و یاسی کاملا رویایی و رمانتیک می شود. می توانید زمینه اصلی اتاق نشیمن خانه را آبی آسمانی انتخاب کنید و از مبل و پرده و سقف گرفته تا قالی کفِ زمین را آبی کنید اما اکسسوری ها را یاسی انتخاب کنید. به طور مثال، کوسن های روی مبل، تابلوی روی دیوار، حاشیه پرده، وسایل تزئینی روی میز و … را یاسی انتخاب کنید تا لطافت رویایی زیبایی را به اتاق ببخشید. برای اینکه ظاهر آبی کلاسیک و سفید داشته باشید، این کار یادآور زندگی جزیره یونان است، این دو رنگ را به یک اندازه استفاده کنید. دیوارها و سقف را سفید کنید و از مبلمان آبی لاجوردی و سفید استفاده نمایید. همچنین می توانید قاب عکس های آبی را با زمینه سفید ست نموده یا از سفالهای آبی چینی در اتاق استفاده کنید. کاسه، گلدان و بشقاب های دیواری به اتاق نشیمن با زمینه سفید/ آبی می آید. طرحهای چشمگیر پارچه ها نیز می تواند برای مبلمان استفاده شود. وقتی از ظاهری امتحان شده و مطمئن استفاده می کنید نیازی نیست که واهمه داشته باشید. ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که میز ناهارخوری چوبی یا MDF؟ جواب سوال خود را در این مقاله بخوانید.

طیف وسیع آبی در دکوراسیون

پرده ها می توانند ظاهر یک اتاق به رنگ آبی را کامل کنند. اما فقط به این دلیل که عناصر دیگر آبی در اتاق دارید پرده ها را آبی نکنید. مطمئن شوید که که انواع سایه های رنگ را دارید تا آبی تیره کل فضا را نگیرد. از پرده هایی استفاده کنید که یک زمینه ی رنگی را کامل می کنند تا این که دقیقا همان رنگ باشند. اتاق خواب پسرانه یکی از بهترین جاهای خانه برای استفاده از رنگ آبی است. برای اینکه هیجان و شور زیادی که در وجود پسرها هست را ارضا کنید، می توانید از آبی شلوار جین یا همان آبی کربنی و قرمز پررنگ همچون رنگ گیلاس استفاده کنید. موکت کف اتاق را آبی و یکی از بالشت یا کوسن های تختخواب آنها را نیز آبی کاربنی انتخاب کنید. برای القای کمی هیجان، بالشت و اکسسوری های قرمز نیز در کنار آبی استفاده کنید تا این تضاد موجب زیبایی شود.

طیف وسیع آبی در دکوراسیون

همچنین با کیفیت ترین و زیباترین وسایل مورد نیاز برای دکوراسیون فضایتان را می توانید در فروشگاه اینترنتی ایران میز مشاهده کنید و با محصولات دیگر مقایسه کنید و حتی محصول مورد نظرتان را طبق سلیقه ی خودتان تغییر دهید و با ویژگی هایی مانند ارسال رایگان، حمل طبقات و نصب رایگان تحویل بگیرید. با ما همراه باشید و به روز ترین و مفیدترین مقالات دکوراسیون منزل، طراحی داخلی منزل، دکوراسیون اتاق نشیمن، چیدمان اتاق خواب و طراحی اتاق خواب نوزاد و کودک را در وبلاگ ایران میز مشاهده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *