,

راهنمای انتخاب سرویس خواب کودک و نوجوان

image_pdfimage_print

سرویس خواب کودک

دکوراسیون اتاق خواب کودک و نوجوان همیشه به عنوان یکی از مباحث بسیار مهم و چالش برانگیز در دکوراسیون و چالش بر انگیز دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب به حساب می آمده است و تنها متخصصین و ایده پردازان دکوراسیون می توانند یک چیدمان ایده آل و بی نظیر خلق کنند. تیم تخصصی دکوراسیون ایران میز، با توجه به اهمیت این مبحث از دکوراسیون در فضاهای خانگی، مطالبی جدید و منحصر به فرد را برای شما آماده کرده است که با مطالعه ی آنها می توانید به سادگی نسبت به ایجاد تغییر در دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان تان و یا خلق یک دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک و نوجوان تان اقدام کنید و آن را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید  تا حداقل اطلاعات خودتان را نسبت به دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان به روز رسانی کنید.

تختخواب کودک

اندازه و جنس تختخواب

سایز تختخواب نوجوان بایستی به گونه ای انتخاب شود، که طی دو الی پنج سال آینده نیز بتواند به راحتی فضای خواب کافی برای فرزندتان را فراهم کند. تختخواب های اتاق کودک و نوجوان غالبا از نوع تختخواب های چوبی – فلزی و یا تماما چوبی هستند و در صورتی که مایل باشید که هماهنگی میان اجزای فضا به بیشترین مقدار خود برسد، می توانید از یک سرویس خواب متناسب با بودجه ای که برای دکوراسیون اتاق خواب اختصاص داده اید تهیه کنید و در صورتی که فاکتور های مهم دیگر را به خوبی لحاظ کنید، این ترکیب می تواند به بهترین ایده ی ممکن برای فضای اتاق خواب کودک و یا نوجوان تبدیل شود.

تختخواب کودک

همانطور که می دانید یک سرویس خواب دارای اجزای متفاوتی است که این اجزا بسته به قیمت و نوع سرویس خواب انتخابی تان، می تواند تعدادی وسایل جانبی بیشتر و یا کمتر داشته باشد. وسایلی که معمولا به عنوان وسایل جانبی به همراه تختخواب در یک سرویس خواب عرضه می شوند عبارتند از کمد، دراور، میز تحریر، میز کامپیوتر، پاتختی و میز آرایش؛ که تعداد این وسایل با توجه به قیمت سرویس خواب انتخابی تان تعیین می شوند. در بین تمامی اجزای یک سرویس خواب، اندازه و ابعاد تختخواب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که بیش از هرکدام از اجزای دیگر کارایی خواهد داشت و نقش آن فراهم کردن یک فضای مناسب برای استراحت کردن و ایجاد آرامش برای بدن است تا پس از آن برای فعالیت های روزمره انرژی و توان لازم را داشته باشید.

تختخواب کودککمد و دراور

کمد و دراور، به عنوان اعضای اصلی و ضروری برای منظم تر کردن فضا، برای هر اتاق خوابی ضروری هستند و با استفاده از آنها می توان فضایی هماهنگ تر و البته بسیار منظم تر در اختیار داشت. برای سرویس خواب کودک و نوجوان، معمولا از کمد و دراور هماهنگ استفاده می شود و در کنار آن سعی می کنند از وسایلی مانند آباژور با طرح و رنگ مناسب استفاده کنند و همچنین در بسیاری از موارد از صندلی راحتی نوجوان و یا صندلی راحتی کودک و همینطور انواع باکس و پاف استفاده میشود.

تختخواب کودک

همینطور در کنار انتخاب مناسب ترین سرویس خواب، در صورتی که میز تحریر برای آن مدل موجود نباشد، توصیه می شود یا با استفاده از قانون تضاد، یک میز تحریر با رنگ کاملا مخالف تهیه کنید و سپس با استفاده از همین قانون نسبت به انتخاب صندلی ارگونومیک آن اقدام کنید و یا با بکار گیری اصل هماهنگی، سعی بر این داشته باشید تا هماهنگی میان اجزایتان به بیشترین مقدار خود برسد. از طرفی کتابخانه را می توان برای بهبود وضعیت نظم حاکم بر فضای اتاق خواب کودک و نوجوان قرار داد و از آن با توجه به رنگ و طرح مناسبش برای زیباتر کردن دکوراسیون بهره برد.

تختخواب کودک

همچنین در کنار اجزای سرویس خواب با کیفیت و زیبا، می توانید از مبل کودک نیز استفاده کنید که چگونگی انتخاب و خرید بهترین مبل کودک را در مقالات بعدی به خوبی برایتان توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید تا بتوانیم هر روز مقالات بیشتر و همینطور با کیفیت تری را برایتان تهیه و تنظیم کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *