صندلی
, , , ,

راهنمای انتخاب مناسب ترین صندلی برای کاربری های متفاوت

image_pdfimage_print

صندلی اوپن

از ساخت اولین صندلی دنیا، زمان بسیار زیادی می گذرد؛ در این مدت تنوع بسیار زیادی از صندلی ها و با کاربرد های متفاوت و همینطور در اندازه ها، طرح ها و شکل های تولید شده اند. برخی صندلی ها کاربرد پزشکی درمانی دارند، مانند صندلی های ماساژ و برخی صندلی های دیگر را همراه با وسایل مختلف استفاده می کنند. در این میان شاید انتخاب مناسب ترین صندلی برای استفاده در فضای خانه تان شاید سخت و یا گیج کننده باشد اما اگر از روش های تخصصی و ترفندهایی استفاده کنید که توسط متخصصین صنعت دکوراسیون پیشنهاد می شود، می توانید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید و همچنین دکوراسیون فضایتان را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. در ادامه ی این مقاله، تیم دکوراسیون ایران میز روش هایی محبوب و مقرون به صرفه را برای انتخاب صندلی های فضایتان به شما معرفی خواهد کرد تا بتوانید بهترین انتخاب را در کمترین زمان ممکن داشته باشید.

صندلی اوپن

آشپزخانه، یکی از مهم ترین بخش های فضای خانگی است و همیشه از آن به عنوان قلب خانه یاد می شود. با توجه به اهمیت آشپزخانه و مهم تر از آن، سبک و نحوه ی اجرای دکوراسیون آشپزخانه تان است. از آنجایی که اغلب آشپزخانه ها را امروزه با سبک چیدمان مدرن دکور می کنند، به وسایل مدرن، بیش از هر نوع وسایلی با سبک های غیر مدرن احساس نیاز می شود. از این رو برای انتخاب صندلی اوپن مناسب بایستی به سبک دکوراسیون تان توجه داشته باشید و حتی می توانید آن را با دیگر اجزای فضایتان مانند کابینت ها و میز قهوه خوری تان هماهنگ کنید.

صندلی راحتی

صندلی راحتی

خستگی های روزمره را بایستی بر روی یک صندلی زیبا و البته نرم و راحت برطرف کرد. همیشه لازم نیست برای استراحت به سراغ اتاق خواب و تختخواب تان بروید و اگر بر روی صندلی راحتی تان یک استراحت مختصر داشته باشید، می توانید زمان بیشتری را با خانواده تان بگذرانید و یا کارهای مورد علاقه تان را انجام دهید، برای مثال کتاب بخوانید و یا برنامه ی تلویزیونی مورد علاقه تان را با آسودگی تماشا کنید. همانطور که احتمالا می دانید، صندلی های راحتی تنوع چشمگیری دارند برای مثال از صندلی های فلزی و چرمی و صندلی های چوبی گرفته تا صندلی راک که ظاهری کلاسیک و بسیار شکیل برای فضایتان به ارمغان خواهد آورد.

صندلی راحتی

بهتر است هنگام انتخاب صندلی راحتی مناسب برای فضایتان، علاوه بر میزان نرمی نشیمنگاه و تکیه گاه آن، به ارتفاع و زاویه ی بین تکیه گاه و نشیمنگاه آن توجه ویژه ای داشته باشید. ارتفاع صندلی تان باید به گونه ای باشد که پاهایتان از زمین فاصله نداشته باشند و یا صندلی انتخابی تان آنقدر کوتاه نباشد که فشاری بر کف پاهایتان احساس کنید. در نظر داشته باشید که انتخاب یک صندلی با کیفیت و مرغوب ممکن است در ابدا برای شما گران تمام بشود اما مزیت آن در نهایت بیشتر از میزان پولی است که برای آن خواهید پرداخت؛ چرا که اگر از خریدتان احساس رضایت داشته باشید، هر بار بهتر از قبل و با انگیزه ی بیشتر از آن استفاده خواهید کرد و این موضوع تا جایی پیش خواهد رفت که شما سال های سال به خوبی از صندلی انتخابی تان استفاده کرده اید و همچنان بسیار راضی از انتخابش هستید.

صندلی میز ناهارخوری

صندلی میز ناهارخوری

در مقاله ای که در گذشته برایتان نوشته بودیم، روش های انتخاب مناسب ترین میز ناهارخوری و صندلی های آن را به تفصیل توضیح داده ایم و از جنبه های مختلف به آن پرداخته ایم اما در اینجا نیز به طور مختصر به آن اشاره ای کوتاه خواهیم کرد تا در حد معمول با انتخاب مناسب ترین صندلی میز ناهارخوری برای فضایتان آشنا شوید.

صندلی میز ناهارخوری

برای انتخاب مناسب ترین میز ناهارخوری با صندلی های مرغوب بایستی به شاخصه هایی مانند رنگ مناسب، اندازه ی متناسب و جنس رویه و فوم و چوب و یا فلزی که در آن به کار برده شده است دقت فراوان داشته باشید و بهترین کیفیت موجود را انتخاب کنید هر چند ممکن است هزینه ی تمام شده ی اولیه ی آن بیشتر از مدل های مشابه اما دارای کیفیت پایین تر باشد اما همین تفاوت قیمت در دراز مدت به نفع شما عمل کرده و می تواند رضایت و کیفیت بیشتری را برایتان به ارمغان بیاورد.

صندلی میز کامپیوتر

صندلی میز کامپیوتر

تنوع صندلی هایی که در یک فضای خانگی می تواند به کار برده شود آنقدر زیاد است که تقریبا می توان بیش از پنج دسته از صندلی ها را معرفی کرد که می توانند در خانه ها بکار گرفته شوند. در فضای اتاق خواب خود و یا فرزند دلبندتان، می توانید از صندلی های متفاوتی استفاده کنید، از صندلی های متفاوت راحتی گرفته تا صندلی میز کامپیوتر و صندلی میز تحریر و نیمکت های زیبا، همه و همه را می توانید با حفظ مدل و سبک دکوراسیون فضا در فضای اتاق خواب خود و یا فرزندتان قرار دهید.

صندلی میز کامپیوتر

اگر می خواهید برای فضای اتاق خواب خودتان صندلی میز کامپیوتر و یا صندلی میز کار انتخاب کنید، بهتر است در انتخاب آن دقت داشته باشید و طرح و مدل آن را با میز کامپیوتر، میز تحریر و یا میز کارتان هماهنگ کنید تا تناسب میان اجزای فضایتان به بیشترین میزان ممکن خود برسد. از مدل های متفاوت صندلی هایی که می توانید برای فضایتان انتخاب کنید بهتر است از صندلی های چرخ دارد و یا با پایه های فلزی استفاده کنید تا استحکام بیشتری داشته باشد و زیبایی خود را در مدت طولانی حفظ کند. همچنین استفاده از انواع کتابخانه، مانند کتابخانه های قدیمی و کلاسیک و یا کتابخانه های مدرن می تواند برای بهتر دکور کردن فضای اتاق خواب و یا اتاق نشیمن تان به شما کمک شایانی بکند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *